For Reference Only
| Part Number | 4612X-104-181/391L |
| LIXINC Part # | 4612X-104-181/391L |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES NTWRK 20 RES MULT OHM 12SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4612X-104-181/391L PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 18 - Apr 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4612X-104-181/391L |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4600X |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Dual Terminator |
| Resistance (Ohms): | 180, 390 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 20 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 12 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 12-SIP |
| Supplier Device Package: | 12-SIP |
| Size / Dimension: | 1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| CSC06A011K00GPA | RES ARRAY 5 RES 1K OHM 6SIP | 980 More on Order |
|
| EXB-N8V362JX | RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 0804 | 32030 More on Order |
|
| EXB-V8V201JV | RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206 | 826 More on Order |
|
| YC162-JR-07910KL | RES ARRAY 2 RES 910K OHM 0606 | 803 More on Order |
|
| CN34F1502CT | RESARRAY0603X4 1% 15K OHM | 15987 More on Order |
|
| RAVF102DJT39R0 | RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0404 | 854 More on Order |
|
| 752091822GPTR13 | RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 9SRT | 970 More on Order |
|
| MSP10A0133K0FEJ | RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SIP | 815 More on Order |
|
| CN24J200CT | RESARRAY0402X4 5% 20 OHM | 100894 More on Order |
|
| CSC10A0147K0GPA | RES ARRAY 9 RES 47K OHM 10SIP | 888 More on Order |
|
| 4308R-102-154 | RES ARRAY 4 RES 150K OHM 8SIP | 925 More on Order |
|
| YC324-JK-0718RL | RES ARRAY 4 RES 18 OHM 2012 | 806 More on Order |
|
| 4306R-104-810/131 | RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP | 844 More on Order |
| In Stock | 10888 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31920 | $0.3192 |
| 2000 | $0.31560 | $631.2 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.