For Reference Only
| Part Number | Y1747V0659AQ9W |
| LIXINC Part # | Y1747V0659AQ9W |
| Manufacturer | VPG Foil |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | SMNZ 1K/2K/2K/1K TCR0.2 A Q S W |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | Y1747V0659AQ9W PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 19 - May 23 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | Y1747V0659AQ9W |
| Brand: | VPG Foil |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | VPG Foil |
| Series: | SMNZ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 1k, 2k |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Number of Resistors: | 4 |
| Resistor Matching Ratio: | ±0.02% |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±1ppm/°C |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 100mW |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 3.99mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.073" (1.86mm) |
| 4420P-1-331 | RES ARRAY 10 RES 330 OHM 20SOIC | 811 More on Order |
|
| YC122-JR-07430KL | RES ARRAY 2 RES 430K OHM 0404 | 960 More on Order |
|
| TC164-JR-0791RL | RES ARRAY 4 RES 91 OHM 1206 | 980 More on Order |
|
| YC248-FR-07487KL | RES ARRAY 8 RES 487K OHM 1606 | 813 More on Order |
|
| Y1747V0200QT9W | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC | 865 More on Order |
|
| SOMC20036K80GEA | RES ARRAY 10 RES 6.8K OHM 20SOIC | 974 More on Order |
|
| RAVF168DJT1M00 | RES ARRAY 8 RES 1M OHM 1506 | 820 More on Order |
|
| YC162-FR-07383RL | RES ARRAY 2 RES 383 OHM 0606 | 804 More on Order |
|
| RM062PJ912CS | RESISTOR ARRAY CONVEX 0201X2R | 993 More on Order |
|
| YC248-JR-0756RL | RES ARRAY 8 RES 56 OHM 1606 | 27261 More on Order |
|
| RAVF164DFT43R0 | RES ARRAY 4 RES 43 OHM 1206 | 879 More on Order |
|
| 4814P-850-001 | RES ARRAY 7 RES ZERO OHM 14SOIC | 995 More on Order |
|
| 766141471GPTR13 | RES ARRAY 13 RES 470 OHM 14SOIC | 961 More on Order |
| In Stock | 10852 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $54.44000 | $54.44 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.