For Reference Only
| Part Number | RM3216A-102/602-PBVW10 |
| LIXINC Part # | RM3216A-102/602-PBVW10 |
| Manufacturer | Susumu |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | RM3216A-102/602-PBVW10 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 20 - Apr 24 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | RM3216A-102/602-PBVW10 |
| Brand: | Susumu |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Susumu |
| Series: | RM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Voltage Divider |
| Resistance (Ohms): | 1k, 6k |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Number of Resistors: | 2 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 4 |
| Power Per Element: | 83mW |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Applications: | Automotive AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric), Long Side Terminals |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| EXB-A10P821J | RES ARRAY 8 RES 820 OHM 2512 | 6307 More on Order |
|
| EXB-V8V164JV | RES ARRAY 4 RES 160K OHM 1206 | 938 More on Order |
|
| CS33-630KBB | RES THIN FILM NETWORKS | 974 More on Order |
|
| TC124-FR-07392KL | RES ARRAY 4 RES 392K OHM 0804 | 880 More on Order |
|
| 4816P-3-222/562 | RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC | 804 More on Order |
|
| MNR14ERAPJ183 | RES ARRAY 4 RES 18K OHM 1206 | 922 More on Order |
|
| TC164-FR-072K71L | RES ARRAY 4 RES 2.71K OHM 1206 | 887 More on Order |
|
| TC124-FR-0753R6L | RES ARRAY 4 RES 53.6 OHM 0804 | 868 More on Order |
|
| 753163182GPTR7 | RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 16DRT | 830 More on Order |
|
| RAVF328RJT330R | RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1206 | 881 More on Order |
|
| EXB-24V274JX | RES ARRAY 2 RES 270K OHM 0404 | 957 More on Order |
|
| 4814P-T02-473 | RES ARRAY 13 RES 47K OHM 14SOIC | 872 More on Order |
|
| EXB-V8V1R1JV | RES ARRAY 4 RES 1.1 OHM 1206 | 10759 More on Order |
| In Stock | 10912 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55860 | $0.5586 |
| 1000 | $0.55860 | $558.6 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.