For Reference Only
| Part Number | RN73H2ATTD32R1F100 |
| LIXINC Part # | RN73H2ATTD32R1F100 |
| Manufacturer | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Category | Resistors › Chip Resistors-Surface Mount |
| Description | RES 32.1 OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | RN73H2ATTD32R1F100 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 14 - May 18 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | RN73H2ATTD32R1F100 |
| Brand: | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Chip Resistors-Surface Mount |
| Manufacturer: | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Series: | RN73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 32.1 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| RN73R2ATTD1891D100 | RES 1.89K OHM 0.5% 1/8W 0805 | 848 More on Order |
|
| CRCW25121R43FKEGHP | RES SMD 1.43 OHM 1% 1.5W 2512 | 924 More on Order |
|
| RK73G1JTTD1402D | RES 14K OHM 0.5% 1/10W 0603 | 900 More on Order |
|
| RL0603FR-7W0R02L | RES 0.02 OHM 1% 1/5W 0603 | 925 More on Order |
|
| TNPW060332K4DHEA | RES 32.4K OHM 0.5% 1/8W 0603 | 965 More on Order |
|
| RN73H2ATTD2323D25 | RES 232K OHM 0.5% 1/8W 0805 | 977 More on Order |
|
| CMP0603-FX-3300ELF | RESHIGHPOWER 0603 330R 1% 1/4W T | 2901 More on Order |
|
| RN731JTTD1271F100 | RES 1.27K OHM 1% 1/16W 0603 | 854 More on Order |
|
| RN73R2ETTD2151F100 | RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1% | 916 More on Order |
|
| RN73R2BTTD2211F10 | RES 2.21K OHM 1% 1/4W 1206 | 986 More on Order |
|
| PHP00603E1841BST1 | RES SMD 1.84K OHM 0.1% 3/8W 0603 | 874 More on Order |
|
| RT0402BRE0726R7L | RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 | 971 More on Order |
|
| RK73H2BRTTD1203D | RES 120K OHM 0.50% 1/4W 1206 | 915 More on Order |
| In Stock | 10898 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07520 | $0.0752 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.