For Reference Only
| Part Number | RN73R1JTTD33R2C25 |
| LIXINC Part # | RN73R1JTTD33R2C25 |
| Manufacturer | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Category | Resistors › Chip Resistors-Surface Mount |
| Description | RES 33.2 OHM 0.25% 1/10W 0603 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | RN73R1JTTD33R2C25 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 14 - Apr 18 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | RN73R1JTTD33R2C25 |
| Brand: | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Chip Resistors-Surface Mount |
| Manufacturer: | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Series: | RN73R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33.2 Ohms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| RN73R2ATTD1113C25 | RES 111K OHM 0.25% 1/8W 0805 | 920 More on Order |
|
| ERJ-P08F15R4V | RES SMD 15.4 OHM 1% 2/3W 1206 | 958 More on Order |
|
| RN73R2BTTD1502C25 | RES 15K OHM 0.25% 1/4W 1206 | 891 More on Order |
|
| RE1206FRE07383KL | RES SMD 383K OHM 1% 1/4W 1206 | 871 More on Order |
|
| CRCW0603453KFKEAC | RES 453K OHM 1% 1/10W 0603 | 39525 More on Order |
|
| TNPW06033K48FHTA | RES 3.48K OHM 1% 1/10W 0603 | 818 More on Order |
|
| CRCW2512162RFKTG | RES SMD 162 OHM 1% 1W 2512 | 813 More on Order |
|
| CPF0402B39R2E | RES 39.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 | 947 More on Order |
|
| CRMA2512AF75M0FKEF | RES 75M OHM 1% 1W 2512 | 2762 More on Order |
|
| RN73R1ETTP1211C10 | RES 1.21K OHM 0.25% 1/16W 0402 | 838 More on Order |
|
| RQ73C2B316KBTD | RES 316 KOHMS 0.1% 0.4W 1206 | 4064 More on Order |
|
| RCP1206W1K50JEB | RES SMD 1.5K OHM 5% 2.4W 1206 | 945 More on Order |
|
| CRGS2010J1K2 | RES SMD 1.2K OHM 5% 3/4W 2010 | 981 More on Order |
| In Stock | 10941 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09120 | $0.0912 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.