For Reference Only
| Part Number | RGV3216P-1504-B-T1 |
| LIXINC Part # | RGV3216P-1504-B-T1 |
| Manufacturer | Susumu |
| Category | Resistors › Chip Resistors-Surface Mount |
| Description | RES 1.5M OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | RGV3216P-1504-B-T1 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 18 - Apr 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | RGV3216P-1504-B-T1 |
| Brand: | Susumu |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Chip Resistors-Surface Mount |
| Manufacturer: | Susumu |
| Series: | RGV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.5 MOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| RN73C2A4K7BTDF | RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 | 863 More on Order |
|
| CPF-A-0402B1K43E | RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/16W 0402 | 1050 More on Order |
|
| RN73H1JTTD2551D25 | RES 2.55K OHM 0.5% 1/10W 0603 | 997 More on Order |
|
| TNPW04022K05BHED | RES 2.05K OHM 0.1% 1/10W 0402 | 985 More on Order |
|
| WK73R1JTTD3902F | RES 39K OHM 1% 1/2W 0603 | 849 More on Order |
|
| RN73R1JTTD1071C25 | RES 1.07K OHM 0.25% 1/10W 0603 | 813 More on Order |
|
| RS73G2BTTD93R1B | RES 93.1 OHM 0.1% 1/3W 1206 | 961 More on Order |
|
| RN73C1J261KBTDF | RES SMD 261K OHM 0.1% 1/16W 0603 | 801 More on Order |
|
| PAT0805E7592BST1 | RES SMD 75.9K OHM 0.1% 1/5W 0805 | 871 More on Order |
|
| CRCW120682R0JNEAHP | RES SMD 82 OHM 5% 3/4W 1206 | 968 More on Order |
|
| MCT06030E3901BP500 | RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0603 | 816 More on Order |
|
| RN73H1JTTD3742C10 | RES 37.4K OHM 0.25% 1/10W 0603 | 859 More on Order |
|
| RL73N1ER43FTDF | RES 0.43 OHM 1% 1/16W 0402 | 817 More on Order |
| In Stock | 10955 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74000 | $0.74 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.