For Reference Only
| Part Number | 4306M-102-910 |
| LIXINC Part # | 4306M-102-910 |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 3 RES 91 OHM 6SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4306M-102-910 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4306M-102-910 |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300M |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 91 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 3 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 6 |
| Power Per Element: | 400mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP |
| Supplier Device Package: | 6-SIP |
| Size / Dimension: | 0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.250" (6.35mm) |
| 742C083111JP | RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206 | 906 More on Order |
|
| 4416P-T02-121 | RES ARRAY 15 RES 120 OHM 16SOIC | 870 More on Order |
|
| EXB-24V392JX | RES ARRAY 2 RES 3.9K OHM 0404 | 3022 More on Order |
|
| TC124-FR-07887KL | RES ARRAY 4 RES 887K OHM 0804 | 973 More on Order |
|
| 767143563GP | RES ARRAY 7 RES 56K OHM 14SOIC | 831 More on Order |
|
| 4814P-T02-104 | RES ARRAY 13 RES 100K OHM 14SOIC | 885 More on Order |
|
| AF164-FR-07910RL | RES ARRAY 4 RES 910 OHM 1206 | 806 More on Order |
|
| VSSR2001202JTF | RES ARRAY 19 RES 2K OHM 20SSOP | 840 More on Order |
|
| EXB-24V110JX | RES ARRAY 2 RES 11 OHM 0404 | 979 More on Order |
|
| RAVF168DJT1K00 | RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1506 | 801 More on Order |
|
| EXB-V4V182JV | RES ARRAY 2 RES 1.8K OHM 0606 | 25749 More on Order |
|
| 4306R-102-184LF | RES ARRAY 3 RES 180K OHM 6SIP | 817 More on Order |
|
| 766161822GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC | 807 More on Order |
| In Stock | 10845 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49210 | $0.4921 |
| 2000 | $0.48100 | $962 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.