For Reference Only
| Part Number | 4604X-101-513LF |
| LIXINC Part # | 4604X-101-513LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 3 RES 51K OHM 4SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4604X-101-513LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4604X-101-513LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4600X |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 51k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 3 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 4 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-SIP |
| Supplier Device Package: | 4-SIP |
| Size / Dimension: | 0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| 770101203P | RES ARRAY 9 RES 20K OHM 10SIP | 1424 More on Order |
|
| YC158TJR-075K1L | RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 1206 | 1000 More on Order |
|
| 767161560GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 56 OHM 16SOIC | 879 More on Order |
|
| YC164-JR-071K2L | RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206 | 888 More on Order |
|
| 4310R-101-151 | RES ARRAY 9 RES 150 OHM 10SIP | 948 More on Order |
|
| 4816P-2-470LF | RES ARRAY 15 RES 47 OHM 16SOIC | 2948 More on Order |
|
| TC124-FR-0759KL | RES ARRAY 4 RES 59K OHM 0804 | 839 More on Order |
|
| RAVF104DJT22R0 | RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804 | 2147484484 More on Order |
|
| Y1685V0585BA9R | RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1505 | 895 More on Order |
|
| 4309R-101-273LF | RES ARRAY 8 RES 27K OHM 9SIP | 866 More on Order |
|
| YC324-FK-07210RL | RES ARRAY 4 RES 210 OHM 2012 | 969 More on Order |
|
| RAVF168DFT130R | RES ARRAY 8 RES 130 OHM 1506 | 996 More on Order |
|
| MPMA10012502AT1 | RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 | 2800 More on Order |
| In Stock | 10841 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07500 | $0.075 |
| 2000 | $0.07500 | $150 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.