For Reference Only
| Part Number | 4306R-102-151 |
| LIXINC Part # | 4306R-102-151 |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 3 RES 150 OHM 6SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4306R-102-151 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4306R-102-151 |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 150 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 3 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 6 |
| Power Per Element: | 300mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP |
| Supplier Device Package: | 6-SIP |
| Size / Dimension: | 0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| 4116R-1-152 | RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16DIP | 968 More on Order |
|
| CAT16-1620F4LF | RES ARRAY 4 RES 162 OHM 1206 | 828 More on Order |
|
| YC324-FK-079K76L | RES ARRAY 4 RES 9.76K OHM 2012 | 918 More on Order |
|
| 767163184GP | RES ARRAY 8 RES 180K OHM 16SOIC | 871 More on Order |
|
| 4114R-1-821LF | RES ARRAY 7 RES 820 OHM 14DIP | 852 More on Order |
|
| EXB-Q16P683J | RES ARRAY 15 RES 68K OHM 1506 | 830 More on Order |
|
| 4816P-T01-474 | RES ARRAY 8 RES 470K OHM 16SOIC | 866 More on Order |
|
| PRA100I4-5K11BWNT | SFERNICE THIN FILMS | 863 More on Order |
|
| MPMT4002BT1 | RES NTWRK 2 RES 20K OHM TO236-3 | 905 More on Order |
|
| EXB-28V430JX | RES ARRAY 4 RES 43 OHM 0804 | 19748 More on Order |
|
| 4814P-2-332LF | RES ARRAY 13 RES 3.3K OHM 14SOIC | 962 More on Order |
|
| 4420P-1-101LF | RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20SOIC | 964 More on Order |
|
| 4816P-1-273LF | RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC | 924 More on Order |
| In Stock | 10877 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55860 | $0.5586 |
| 2030 | $0.41600 | $844.48 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.