For Reference Only
| Part Number | 4609X-101-513LF |
| LIXINC Part # | 4609X-101-513LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 8 RES 51K OHM 9SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4609X-101-513LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 15 - May 19 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4609X-101-513LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4600X |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 51k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 8 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 9 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-SIP |
| Supplier Device Package: | 9-SIP |
| Size / Dimension: | 0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| YC122-JR-0716KL | RES ARRAY 2 RES 16K OHM 0404 | 864 More on Order |
|
| SOMC16031K00FEA | RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC | 883 More on Order |
|
| ORNTV10022002UF | RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC | 991 More on Order |
|
| RAVF164DFT15K0 | RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206 | 951 More on Order |
|
| TC124-FR-07866KL | RES ARRAY 4 RES 866K OHM 0804 | 875 More on Order |
|
| 4420P-1-823 | RES ARRAY 10 RES 82K OHM 20SOIC | 885 More on Order |
|
| YC358LJK-072K4L | RES ARRAY 8 RES 2.4K OHM 2512 | 983 More on Order |
|
| Y1747V0190QT9W | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC | 968 More on Order |
|
| YC164-FR-0724R3L | RES ARRAY 4 RES 24.3 OHM 1206 | 903 More on Order |
|
| MPMT10016001FT1 | RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 | 859 More on Order |
|
| YC164-JR-074K7L | RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206 | 49828 More on Order |
|
| MPMT2002FT1 | RES NTWRK 2 RES 10K OHM TO236-3 | 831 More on Order |
|
| YC162-FR-0780K6L | RES ARRAY 2 RES 80.6K OHM 0606 | 935 More on Order |
| In Stock | 10903 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14606 | $0.14606 |
| 2000 | $0.14606 | $292.12 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.