For Reference Only
| Part Number | 4610X-102-273LF |
| LIXINC Part # | 4610X-102-273LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 5 RES 27K OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4610X-102-273LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 14 - Apr 18 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4610X-102-273LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4600X |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 27k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 5 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 300mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| MSP08A034K70FEJ | RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP | 813 More on Order |
|
| CAT16A-2002F4LF | RESARRAYA 4X0603 20K 1% 63MW CON | 825 More on Order |
|
| 768203101GPTR13 | RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20SOIC | 914 More on Order |
|
| AF164-FR-0727R4L | RES ARRAY 4 RES 27.4 OHM 1206 | 969 More on Order |
|
| OSOPTA1001AT1 | RES ARRAY 10 RES 1K OHM 20SSOP | 946 More on Order |
|
| 4308R-102-560 | RES ARRAY 4 RES 56 OHM 8SIP | 846 More on Order |
|
| LT5401HMSE#PBF | MATCHED PRECISION RESISTOR NETWO | 1036 More on Order |
|
| TC124-FR-078K66L | RES ARRAY 4 RES 8.66K OHM 0804 | 996 More on Order |
|
| YC122-FR-072K21L | RES ARRAY 2 RES 2.21K OHM 0404 | 989 More on Order |
|
| EXB-28V5R6JX | RES ARRAY 4 RES 5.6 OHM 0804 | 15506 More on Order |
|
| 4609X-101-561LF | RES ARRAY 8 RES 560 OHM 9SIP | 911 More on Order |
|
| TC122-JR-07100KL | RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0404 | 847 More on Order |
|
| YC162-FR-07768KL | RES ARRAY 2 RES 768K OHM 0606 | 985 More on Order |
| In Stock | 10917 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14740 | $0.1474 |
| 2000 | $0.14740 | $294.8 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.