For Reference Only
| Part Number | 4610H-101-681LF |
| LIXINC Part # | 4610H-101-681LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 9 RES 680 OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4610H-101-681LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4610H-101-681LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4600H |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 680 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 9 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 300mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.350" (8.89mm) |
| 4610X-101-752LF | RES ARRAY 9 RES 7.5K OHM 10SIP | 838 More on Order |
|
| TC124-FR-072K2L | RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 0804 | 951 More on Order |
|
| 4816P-2-820LF | RES ARRAY 15 RES 82 OHM 16SOIC | 1000 More on Order |
|
| 4814P-2-183LF | RES ARRAY 13 RES 18K OHM 14SOIC | 932 More on Order |
|
| AF164-FR-07187KL | RES ARRAY 4 RES 187K OHM 1206 | 800 More on Order |
|
| MNR34J5ABJ330 | RES ARRAY 4 RES 33 OHM 2012 | 2927 More on Order |
|
| 4820P-CG7-000 | RES ARRAY ZERO OHM 20SOIC | 829 More on Order |
|
| TC164-FR-0723K2L | RES ARRAY 4 RES 23.2K OHM 1206 | 807 More on Order |
|
| TC164-FR-07499RL | RES ARRAY 4 RES 499 OHM 1206 | 951 More on Order |
|
| AF162-JR-07220RL | RES ARRAY 2 RES 220 OHM 0606 | 807 More on Order |
|
| YC164-FR-0715RL | RES ARRAY 4 RES 15 OHM 1206 | 948 More on Order |
|
| YC162-FR-07274RL | RES ARRAY 2 RES 274 OHM 0606 | 819 More on Order |
|
| CRA06P0831M00JTA | RES ARRAY 4 RES 1M OHM 1206 | 1821 More on Order |
| In Stock | 10801 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22610 | $0.2261 |
| 10000 | $0.21335 | $2133.5 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.