For Reference Only
| Part Number | 752083101GPTR7 |
| LIXINC Part # | 752083101GPTR7 |
| Manufacturer | CTS Corporation |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8SRT |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 752083101GPTR7 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 21 - May 25 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 752083101GPTR7 |
| Brand: | CTS Corporation |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | CTS Corporation |
| Series: | 752 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 4 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 160mW |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SRT |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.53mm) |
| 4310R-102-223LF | RES ARRAY 5 RES 22K OHM 10SIP | 921 More on Order |
|
| 4114R-1-913 | RES ARRAY 7 RES 91K OHM 14DIP | 956 More on Order |
|
| YC162-FR-0742R2L | RES ARRAY 2 RES 42.2 OHM 0606 | 876 More on Order |
|
| 4306R-101-272LF | RES ARRAY 5 RES 2.7K OHM 6SIP | 818 More on Order |
|
| 4816P-1-622 | RES ARRAY 8 RES 6.2K OHM 16SOIC | 850 More on Order |
|
| YC358TJK-078K2L | RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 2512 | 986 More on Order |
|
| 77081222P | RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SIP | 3679 More on Order |
|
| ORNA5001AT1 | RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8SOIC | 864 More on Order |
|
| YC164-JR-07910KL | RES ARRAY 4 RES 910K OHM 1206 | 856 More on Order |
|
| CRASA20K0F10K0TA | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 0612 | 1001 More on Order |
|
| 740X043472JP | RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0302 | 957 More on Order |
|
| 742C163100JP | RES ARRAY 8 RES 10 OHM 2506 | 14566 More on Order |
|
| CN34F26R7CT | RESARRAY0603X4 1% 26.7 OHM | 40988 More on Order |
| In Stock | 10916 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.37921 | $1.37921 |
| 1000 | $1.37921 | $1379.21 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.