For Reference Only
| Part Number | MSP08A0315K0GEJ |
| LIXINC Part # | MSP08A0315K0GEJ |
| Manufacturer | Vishay / Dale |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MSP08A0315K0GEJ PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 14 - Apr 18 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | MSP08A0315K0GEJ |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
| Series: | MSP |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 15k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 4 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±50ppm/°C |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 300mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP |
| Supplier Device Package: | 8-SIP |
| Size / Dimension: | 0.790" L x 0.090" W (20.07mm x 2.29mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| MPMT5001BT1 | RES NTWRK 2 RES 2.5K OHM TO236-3 | 943 More on Order |
|
| CN34J750CT | RESARRAY0603X4 5% 75 OHM | 35950 More on Order |
|
| 4116R-3-302/622 | RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP | 933 More on Order |
|
| AF164-FR-07680KL | RES ARRAY 4 RES 680K OHM 1206 | 971 More on Order |
|
| 4820P-1-682 | RES ARRAY 10 RES 6.8K OHM 20SOIC | 829 More on Order |
|
| CSC06A032K20GEK | RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 6SIP | 834 More on Order |
|
| YC122-FR-0756RL | RES ARRAY 2 RES 56 OHM 0404 | 843 More on Order |
|
| YC248-JR-0747RL | RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1606 | 938 More on Order |
|
| 4604X-102-683LF | RES ARRAY 2 RES 68K OHM 4SIP | 977 More on Order |
|
| MSP10A0310K0FEJ | RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP | 888 More on Order |
|
| 766161564GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 560K OHM 16SOIC | 948 More on Order |
|
| YC248-FR-0747RL | RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1606 | 836 More on Order |
|
| CAT16-39R0F4LF | RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 | 834 More on Order |
| In Stock | 10900 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.65500 | $2.655 |
| 336 | $2.65500 | $892.08 |
| 504 | $2.43375 | $1226.61 |
| 1008 | $2.23020 | $2248.0416 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.