For Reference Only
| Part Number | 766143393GPTR13 |
| LIXINC Part # | 766143393GPTR13 |
| Manufacturer | CTS Corporation |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 7 RES 39K OHM 14SOIC |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 766143393GPTR13 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 766143393GPTR13 |
| Brand: | CTS Corporation |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | CTS Corporation |
| Series: | 766 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 39k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 7 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 14 |
| Power Per Element: | 160mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.069" (1.75mm) |
| 4608X-101-121LF | RES ARRAY 7 RES 120 OHM 8SIP | 874 More on Order |
|
| YC164-FR-0743KL | RES ARRAY 4 RES 43K OHM 1206 | 904 More on Order |
|
| 752241102GPTR7 | RES ARRAY 22 RES 1K OHM 24DRT | 1984 More on Order |
|
| 4114R-3-121/201 | RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14DIP | 968 More on Order |
|
| 4116R-2-253 | RES ARRAY 15 RES 25K OHM 16DIP | 828 More on Order |
|
| 742C083223JP | RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 | 25366 More on Order |
|
| 767143390GPTR13 | RES ARRAY 7 RES 39 OHM 14SOIC | 877 More on Order |
|
| 742C043223JP | RES ARRAY 2 RES 22K OHM 0606 | 907 More on Order |
|
| RAVF104DJT5R60 | RES ARRAY 4 RES 5.6 OHM 0804 | 896 More on Order |
|
| SOMC2001100RGEA | RES ARRAY 19 RES 100 OHM 20SOIC | 838 More on Order |
|
| 4610H-102-152LF | RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 10SIP | 847 More on Order |
|
| AF164-FR-0742R2L | RES ARRAY 4 RES 42.2 OHM 1206 | 842 More on Order |
|
| YC324-FK-077K32L | RES ARRAY 4 RES 7.32K OHM 2012 | 953 More on Order |
| In Stock | 10829 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.10390 | $1.1039 |
| 3000 | $0.85185 | $2555.55 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.