For Reference Only
| Part Number | MSP10C0147R0GEJ |
| LIXINC Part # | MSP10C0147R0GEJ |
| Manufacturer | Vishay / Dale |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 9 RES 47 OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MSP10C0147R0GEJ PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 20 - Apr 24 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | MSP10C0147R0GEJ |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
| Series: | MSP |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 47 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 9 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±50ppm/°C |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 250mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.350" (8.89mm) |
| 77081152P | RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 8SIP | 1946 More on Order |
|
| 767161222GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC | 944 More on Order |
|
| 4416P-1-681 | RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC | 2428 More on Order |
|
| EXB-N8V1R5JX | RES ARRAY 4 RES 1.5 OHM 0804 | 29654 More on Order |
|
| 767143152GPTR13 | RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC | 925 More on Order |
|
| YC164-JR-0736RL | RES ARRAY 4 RES 36 OHM 1206 | 852 More on Order |
|
| RMKMS816-24K9BP | SFERNICE THIN FILMS | 916 More on Order |
|
| YC324-JK-073K9L | RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 2012 | 991 More on Order |
|
| 4308H-102-470LF | RES ARRAY 4 RES 47 OHM 8SIP | 855 More on Order |
|
| 767141512GPTR13 | RES ARRAY 13 RES 5.1K OHM 14SOIC | 936 More on Order |
|
| Y1365V0176BT9U | RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SOIC | 989 More on Order |
|
| 4610H-101-123LF | RES ARRAY 9 RES 12K OHM 10SIP | 991 More on Order |
|
| 4308R-104-103/203L | RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP | 976 More on Order |
| In Stock | 10844 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.88598 | $3.88598 |
| 264 | $3.88598 | $1025.89872 |
| 506 | $3.61800 | $1830.708 |
| 1012 | $3.35000 | $3390.2 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.