For Reference Only
| Part Number | RAVF164DJT130K |
| LIXINC Part # | RAVF164DJT130K |
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 4 RES 130K OHM 1206 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | RAVF164DJT130K PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 14 - Apr 18 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | RAVF164DJT130K |
| Brand: | Stackpole Electronics, Inc. |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Stackpole Electronics, Inc. |
| Series: | RAVF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 130k |
| Tolerance: | ±5% |
| Number of Resistors: | 4 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 62.5mW |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Applications: | Automotive AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| 4820P-1-181 | RES ARRAY 10 RES 180 OHM 20SOIC | 948 More on Order |
|
| YC324-FK-07160KL | RES ARRAY 4 RES 160K OHM 2012 | 995 More on Order |
|
| 766161101GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16SOIC | 802 More on Order |
|
| 4608X-101-472LF | RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP | 7336 More on Order |
|
| MSP10A034K70GEJ | RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SIP | 973 More on Order |
|
| RAVF164DFT2K40 | RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 1206 | 929 More on Order |
|
| 4608X-AP1-102LF | RES ARRAY 7 RES 1K OHM 8SIP | 869 More on Order |
|
| MPMT10011002BT1 | RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 | 983 More on Order |
|
| 4420P-T04-101 | RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20SOIC | 988 More on Order |
|
| YC324-FK-0731R6L | RES ARRAY 4 RES 31.6 OHM 2012 | 999 More on Order |
|
| AF164-FR-07487KL | RES ARRAY 4 RES 487K OHM 1206 | 853 More on Order |
|
| MPMT10014001FT1 | RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 | 889 More on Order |
|
| 4306R-101-820 | RES ARRAY 5 RES 82 OHM 6SIP | 933 More on Order |
| In Stock | 10853 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00570 | $0.0057 |
| 5000 | $0.00570 | $28.5 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.