For Reference Only
| Part Number | 4606X-101-564LF |
| LIXINC Part # | 4606X-101-564LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 5 RES 560K OHM 6SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4606X-101-564LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 18 - May 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4606X-101-564LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4600X |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 560k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 5 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 6 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP |
| Supplier Device Package: | 6-SIP |
| Size / Dimension: | 0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| RF062PJ221CS | RESISTOR ARRAY FLAT TERMINAL 0 | 901 More on Order |
|
| EXB-24V220JX | RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0404 | 30924 More on Order |
|
| 4310R-102-183 | RES ARRAY 5 RES 18K OHM 10SIP | 893 More on Order |
|
| PRA100I4-300RBLBT | SFERNICE THIN FILMS | 906 More on Order |
|
| TC124-FR-073K6L | RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 0804 | 966 More on Order |
|
| 741X083471JP | RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804 | 821 More on Order |
|
| CAY10-393J4LF | RES ARRAY 4 RES 39K OHM 0804 | 963 More on Order |
|
| 742C163271JP | RES ARRAY 8 RES 270 OHM 2506 | 956 More on Order |
|
| TC124-FR-07127KL | RES ARRAY 4 RES 127K OHM 0804 | 829 More on Order |
|
| MSP08A0118K0GEJ | RES ARRAY 7 RES 18K OHM 8SIP | 803 More on Order |
|
| CSC10A01100KGEK | RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP | 3925 More on Order |
|
| RAVF102DJT47K0 | RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0404 | 865 More on Order |
|
| 4612X-102-123LF | RES ARRAY 6 RES 12K OHM 12SIP | 921 More on Order |
| In Stock | 10898 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09720 | $0.0972 |
| 2000 | $0.09720 | $194.4 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.