For Reference Only
| Part Number | 4610X-AP1-333LF |
| LIXINC Part # | 4610X-AP1-333LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4610X-AP1-333LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 18 - Apr 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4610X-AP1-333LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4600X |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 33k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 9 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| 4308M-101-124 | RES ARRAY 7 RES 120K OHM 8SIP | 876 More on Order |
|
| TC164-FR-07249RL | RES ARRAY 4 RES 249 OHM 1206 | 831 More on Order |
|
| AF162-JR-07120KL | RES ARRAY 2 RES 120K OHM 0606 | 860 More on Order |
|
| 4818P-T02-332 | RES ARRAY 17 RES 3.3K OHM 18SOIC | 911 More on Order |
|
| TC164-FR-07887RL | RES ARRAY 4 RES 887 OHM 1206 | 803 More on Order |
|
| YC124-JR-0715RE | RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804 | 956 More on Order |
|
| YC124-FR-0712KL | RES ARRAY 4 RES 12K OHM 0804 | 901 More on Order |
|
| YC248-JR-0718KL | RES ARRAY 8 RES 18K OHM 1606 | 952 More on Order |
|
| RAVF324DJT51R0 | RES ARRAY 4 RES 51 OHM 2012 | 944 More on Order |
|
| 4416P-1-222 | RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 16SOIC | 945 More on Order |
|
| 4416P-1-270 | RES ARRAY 8 RES 27 OHM 16SOIC | 966 More on Order |
|
| 752091681GPTR13 | RES ARRAY 8 RES 680 OHM 9SRT | 820 More on Order |
|
| YC158TJR-0782KL | RES ARRAY 8 RES 82K OHM 1206 | 816 More on Order |
| In Stock | 10976 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20216 | $0.20216 |
| 5000 | $0.15780 | $789 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.