For Reference Only
| Part Number | 4306R-101-392LF |
| LIXINC Part # | 4306R-101-392LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 6SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4306R-101-392LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 18 - May 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4306R-101-392LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 3.9k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 5 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 6 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP |
| Supplier Device Package: | 6-SIP |
| Size / Dimension: | 0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| DFNA5002AT5 | RES ARRAY 4 RES 50K OHM 8VDFN | 874 More on Order |
|
| CAY16A-472J4LF | RESARRAYA 4X0603 4K7 5% 63MW CON | 982 More on Order |
|
| EXB-V4V474JV | RES ARRAY 2 RES 470K OHM 0606 | 19363 More on Order |
|
| 4608X-AP1-224LF | RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP | 955 More on Order |
|
| YC124-FR-07130RL | RES ARRAY 4 RES 130 OHM 0804 | 955 More on Order |
|
| EXB-24V300JX | RES ARRAY 2 RES 30 OHM 0404 | 825 More on Order |
|
| 768161124GP | RES ARRAY 15 RES 120K OHM 16SOIC | 866 More on Order |
|
| 4816P-1-224F | RES ARRAY 8 RES 220K OHM 16SOIC | 898 More on Order |
|
| YC124-FR-0780R6L | RES ARRAY 4 RES 80.6 OHM 0804 | 966 More on Order |
|
| 4310R-R2R-102LF | RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP | 960 More on Order |
|
| 4610X-102-106LF | RES ARRAY 5 RES 10M OHM 10SIP | 997 More on Order |
|
| EXB-18V472JX | RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0502 | 17349 More on Order |
|
| CS33-5MG5MD | CS 33 5M 5M 2% 0.5% | 878 More on Order |
| In Stock | 10978 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55860 | $0.5586 |
| 2030 | $0.41600 | $844.48 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.