For Reference Only
| Part Number | 4306R-101-224LF |
| LIXINC Part # | 4306R-101-224LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 5 RES 220K OHM 6SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4306R-101-224LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4306R-101-224LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 220k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 5 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 6 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP |
| Supplier Device Package: | 6-SIP |
| Size / Dimension: | 0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| 4814P-T01-333 | RES ARRAY 7 RES 33K OHM 14SOIC | 801 More on Order |
|
| EXB-N8V204JX | RES ARRAY 4 RES 200K OHM 0804 | 27671 More on Order |
|
| CAT16-160J4LF | RES ARRAY 4 RES 16 OHM 1206 | 960 More on Order |
|
| 4420P-T02-560 | RES ARRAY 19 RES 56 OHM 20SOIC | 982 More on Order |
|
| 766163331GPTR7 | RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16SOIC | 838 More on Order |
|
| CAY16A-330J4LF | RESARRAYA 4X0603 33R 5% 63MW CON | 993 More on Order |
|
| RM064PJ160CS | RESISTOR ARRAY INVERTED 0201X4 | 898 More on Order |
|
| TC164-FR-071K62L | RES ARRAY 4 RES 1.62K OHM 1206 | 803 More on Order |
|
| TC124-FR-072K37L | RES ARRAY 4 RES 2.37K OHM 0804 | 997 More on Order |
|
| Y1747V0536CB9R | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC | 806 More on Order |
|
| 741X083103JP | RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804 | 141240 More on Order |
|
| CAT10-152J4LF | RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0804 | 889 More on Order |
|
| RF064PJ620CS | RESISTOR ARRAY FLAT TERMINAL 0 | 897 More on Order |
| In Stock | 11550 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.47000 | $1.47 |
| 10 | $1.30200 | $13.02 |
| 25 | $1.19700 | $29.925 |
| 50 | $1.09200 | $54.6 |
| 100 | $0.94500 | $94.5 |
| 250 | $0.79800 | $199.5 |
| 500 | $0.67200 | $336 |
| 1000 | $0.55860 | $558.6 |
| 5000 | $0.53550 | $2677.5 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.