For Reference Only
| Part Number | TC124-FR-07422RL |
| LIXINC Part # | TC124-FR-07422RL |
| Manufacturer | Yageo |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 4 RES 422 OHM 0804 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TC124-FR-07422RL PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 14 - Apr 18 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | TC124-FR-07422RL |
| Brand: | Yageo |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Yageo |
| Series: | TC124 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 422 |
| Tolerance: | ±1% |
| Number of Resistors: | 4 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 62.5mW |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | DDRAM, SDRAM |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0804, Concave, Long Side Terminals |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| YC162-FR-07499RL | RES ARRAY 2 RES 499 OHM 0606 | 954 More on Order |
|
| VSSR1601101GTF | RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16SSOP | 857 More on Order |
|
| 4609H-101-152LF | RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 9SIP | 926 More on Order |
|
| 4308R-102-201 | RES ARRAY 4 RES 200 OHM 8SIP | 806 More on Order |
|
| 4816P-T02-431LF | RES ARRAY 15 RES 430 OHM 16SOIC | 936 More on Order |
|
| LT5400BMPMS8E-1#PBF | RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP | 1213 More on Order |
|
| 4306R-102-221LF | RES ARRAY 3 RES 220 OHM 6SIP | 837 More on Order |
|
| MDP16031K50GE04 | RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16DIP | 864 More on Order |
|
| 767161102GP | RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC | 994 More on Order |
|
| TC124-FR-0711KL | RES ARRAY 4 RES 11K OHM 0804 | 955 More on Order |
|
| 766161183GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 18K OHM 16SOIC | 934 More on Order |
|
| AF162-JR-07180KL | RES ARRAY 2 RES 180K OHM 0606 | 928 More on Order |
|
| 4820P-T02-332 | RES ARRAY 19 RES 3.3K OHM 20SOIC | 860 More on Order |
| In Stock | 10976 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02974 | $0.02974 |
| 10000 | $0.01276 | $127.6 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.