For Reference Only
| Part Number | 4814P-T02-221 |
| LIXINC Part # | 4814P-T02-221 |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 13 RES 220 OHM 14SOIC |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4814P-T02-221 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 19 - May 23 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4814P-T02-221 |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4800P |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 220 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 13 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 14 |
| Power Per Element: | 80mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | Automotive AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width) |
| Supplier Device Package: | 14-SOM |
| Size / Dimension: | 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| 4613X-101-472LF | RES ARRAY 12 RES 4.7K OHM 13SIP | 816 More on Order |
|
| TC124-JR-07120RL | RES ARRAY 4 RES 120 OHM 0804 | 940 More on Order |
|
| Y1747V0176QT9R | RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SOIC | 898 More on Order |
|
| AF164-FR-07221KL | RES ARRAY 4 RES 221K OHM 1206 | 848 More on Order |
|
| 4114R-1-474 | RES ARRAY 7 RES 470K OHM 14DIP | 994 More on Order |
|
| 4416P-2-473 | RES ARRAY 15 RES 47K OHM 16SOIC | 818 More on Order |
|
| RM064PJ914CS | RESISTOR ARRAY INVERTED 0201X4 | 812 More on Order |
|
| CSC06A0133R0GPA | RES ARRAY 5 RES 33 OHM 6SIP | 958 More on Order |
|
| RF062PJ183CS | RESISTOR ARRAY FLAT TERMINAL 0 | 994 More on Order |
|
| EXB-38V913JV | RES ARRAY 4 RES 91K OHM 1206 | 947 More on Order |
|
| EXB-34V822JV | RES ARRAY 2 RES 8.2K OHM 0606 | 4953 More on Order |
|
| YC164-JR-0730RL | RES ARRAY 4 RES 30 OHM 1206 | 896 More on Order |
|
| 4604X-102-391LF | RES ARRAY 2 RES 390 OHM 4SIP | 908 More on Order |
| In Stock | 10860 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42560 | $0.4256 |
| 2000 | $0.41600 | $832 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.