For Reference Only
| Part Number | Y4485V0071BA9W |
| LIXINC Part # | Y4485V0071BA9W |
| Manufacturer | VPG Foil |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | Y4485V0071BA9W PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | Y4485V0071BA9W |
| Brand: | VPG Foil |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | VPG Foil |
| Series: | DSMZ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Voltage Divider |
| Resistance (Ohms): | 1k, 10k |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Number of Resistors: | 2 |
| Resistor Matching Ratio: | ±0.05% |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±0.1ppm/°C |
| Number of Pins: | 3 |
| Power Per Element: | 50mW |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 125°C |
| Applications: | Voltage Divider (TCR Matched) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1610 J-Lead (3 Terminals) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.160" L x 0.106" W (4.06mm x 2.69mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| 4608X-101-513LF | RES ARRAY 7 RES 51K OHM 8SIP | 827 More on Order |
|
| 77061562P | RES ARRAY 5 RES 5.6K OHM 6SIP | 878 More on Order |
|
| CN24J272CT | RESARRAY0402X4 5% 2.7K OHM | 170951 More on Order |
|
| 4310R-102-131 | RES ARRAY 5 RES 130 OHM 10SIP | 845 More on Order |
|
| 766163223GP | RES ARRAY 8 RES 22K OHM 16SOIC | 2232 More on Order |
|
| YC162-FR-07232KL | RES ARRAY 2 RES 232K OHM 0606 | 850 More on Order |
|
| Y1747V0184BA9W | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC | 801 More on Order |
|
| RAVF164DFT150R | RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206 | 987 More on Order |
|
| YC248-FR-07430KL | RES ARRAY 8 RES 430K OHM 1606 | 896 More on Order |
|
| 77061680P | RES ARRAY 5 RES 68 OHM 6SIP | 853 More on Order |
|
| 4306R-102-102LF | RES ARRAY 3 RES 1K OHM 6SIP | 945 More on Order |
|
| 768161221GP | RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SOIC | 891 More on Order |
|
| 4816P-T01-683 | RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16SOIC | 995 More on Order |
| In Stock | 10831 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $35.59000 | $35.59 |
| 10 | $31.29800 | $312.98 |
| 30 | $28.52867 | $855.8601 |
| 50 | $27.06600 | $1353.3 |
| 100 | $26.09100 | $2609.1 |
| 250 | $24.86252 | $6215.63 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.