For Reference Only
| Part Number | 4310R-101-301 |
| LIXINC Part # | 4310R-101-301 |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 9 RES 300 OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4310R-101-301 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 20 - Apr 24 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4310R-101-301 |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 300 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 9 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| YC324-FK-074K87L | RES ARRAY 4 RES 4.87K OHM 2012 | 939 More on Order |
|
| EXB-F8V823G | RES ARRAY 4 RES 82K OHM 8SIP | 2377 More on Order |
|
| 4309R-101-821LF | RES ARRAY 8 RES 820 OHM 9SIP | 877 More on Order |
|
| 766163273GPTR7 | RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC | 980 More on Order |
|
| RF062PJ271CS | RESISTOR ARRAY FLAT TERMINAL 0 | 811 More on Order |
|
| TC124-FR-07360KL | RES ARRAY 4 RES 360K OHM 0804 | 989 More on Order |
|
| 4116R-2-472 | RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16DIP | 943 More on Order |
|
| 4609X-AP1-222LF | RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SIP | 897 More on Order |
|
| RAVF104DJT330K | RES ARRAY 4 RES 330K OHM 0804 | 968 More on Order |
|
| 4614X-102-104LF | RES ARRAY 7 RES 100K OHM 14SIP | 937 More on Order |
|
| EXB-18V101JX | RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0502 | 38348 More on Order |
|
| 4310R-101-183 | RES ARRAY 9 RES 18K OHM 10SIP | 951 More on Order |
|
| MDP14032K20GE04 | RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 14DIP | 833 More on Order |
| In Stock | 10988 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63840 | $0.6384 |
| 2000 | $0.35100 | $702 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.