For Reference Only
| Part Number | OSOPTA1003AT1 |
| LIXINC Part # | OSOPTA1003AT1 |
| Manufacturer | Vishay |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | OSOPTA1003AT1 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 15 - May 19 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | OSOPTA1003AT1 |
| Brand: | Vishay |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Vishay |
| Series: | OSOP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Number of Resistors: | 10 |
| Resistor Matching Ratio: | ±0.025% |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±5ppm/°C |
| Number of Pins: | 20 |
| Power Per Element: | 100mW |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.068" (1.73mm) |
| Y1747V0008QQ9W | RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC | 941 More on Order |
|
| 766163152GPTR13 | RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16SOIC | 863 More on Order |
|
| MPMT5001DT1 | RES NTWRK 2 RES 2.5K OHM TO236-3 | 807 More on Order |
|
| RM062PJ331CS | RESISTOR ARRAY CONVEX 0201X2R | 929 More on Order |
|
| CAT16-682J2LF | RES ARRAY 2 RES 6.8K OHM 0606 | 891 More on Order |
|
| TC124-FR-0728KL | RES ARRAY 4 RES 28K OHM 0804 | 964 More on Order |
|
| CAY16-2701F4LF | RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206 | 874 More on Order |
|
| CAT25-272JALF | RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 1608 | 819 More on Order |
|
| Y4485V0071QT0W | RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 | 951 More on Order |
|
| EXB-N8V3R3JX | RES ARRAY 4 RES 3.3 OHM 0804 | 15791 More on Order |
|
| YC324-FK-07147KL | RES ARRAY 4 RES 147K OHM 2012 | 893 More on Order |
|
| YC324-JK-0711RL | RES ARRAY 4 RES 11 OHM 2012 | 896 More on Order |
|
| RM2012B-103/203-NWWP10 | RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 | 916 More on Order |
| In Stock | 10822 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.32750 | $2.3275 |
| 1000 | $2.20500 | $2205 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.