For Reference Only
| Part Number | MSP10A014K70FEJ |
| LIXINC Part # | MSP10A014K70FEJ |
| Manufacturer | Vishay / Dale |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MSP10A014K70FEJ PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | MSP10A014K70FEJ |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
| Series: | MSP |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 4.7k |
| Tolerance: | ±1% |
| Number of Resistors: | 9 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±50ppm/°C |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| 4816P-T01-391 | RES ARRAY 8 RES 390 OHM 16SOIC | 944 More on Order |
|
| CAY16-390J8LF | RES ARRAY 8 RES 39 OHM 1506 | 983 More on Order |
|
| 4606X-104-221/271L | RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP | 851 More on Order |
|
| 77083512P | RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 8SIP | 1574 More on Order |
|
| 4816P-R2R-253 | RES NTWRK 16 RES MULT OHM 16SOIC | 887 More on Order |
|
| CAT25-562JALF | RES ARRAY 8 RES 5.6K OHM 1608 | 867 More on Order |
|
| 768163562GP | RES ARRAY 8 RES 5.6K OHM 16SOIC | 862 More on Order |
|
| CN24J121CT | RESARRAY0402X4 5% 120 OHM | 170955 More on Order |
|
| 768161273GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 27K OHM 16SOIC | 993 More on Order |
|
| Y1365V0207QT0R | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC | 969 More on Order |
|
| CSC08A01270RGPA | RES ARRAY 7 RES 270 OHM 8SIP | 893 More on Order |
|
| OSOPTA1003AT1 | RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP | 994 More on Order |
|
| Y1747V0008QQ9W | RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC | 871 More on Order |
| In Stock | 10902 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.22110 | $2.2211 |
| 1012 | $2.10420 | $2129.4504 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.