For Reference Only
| Part Number | CRA06S0832K40JTA |
| LIXINC Part # | CRA06S0832K40JTA |
| Manufacturer | Vishay / Dale |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 1206 |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CRA06S0832K40JTA PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 20 - Apr 24 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | CRA06S0832K40JTA |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | Vishay / Dale |
| Series: | CRA06 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 2.4k |
| Tolerance: | ±5% |
| Number of Resistors: | 4 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 62.5mW |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| 767161332GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC | 908 More on Order |
|
| TC164-FR-07196RL | RES ARRAY 4 RES 196 OHM 1206 | 899 More on Order |
|
| 4306R-101-111 | RES ARRAY 5 RES 110 OHM 6SIP | 810 More on Order |
|
| YC124-JR-073KL | RES ARRAY 4 RES 3K OHM 0804 | 884 More on Order |
|
| 766143271GPTR7 | RES ARRAY 7 RES 270 OHM 14SOIC | 923 More on Order |
|
| Y1747V0023QT9W | RES ARRAY 4 RES 500 OHM 8SOIC | 884 More on Order |
|
| TC124-FR-0714R7L | RES ARRAY 4 RES 14.7 OHM 0804 | 998 More on Order |
|
| AF164-FR-07232RL | RES ARRAY 4 RES 232 OHM 1206 | 982 More on Order |
|
| 4816P-T01-511LF | RES ARRAY 8 RES 510 OHM 16SOIC | 883 More on Order |
|
| 4820P-T01-472LF | RES ARRAY 10 RES 4.7K OHM 20SOIC | 977 More on Order |
|
| 767143390GP | RES ARRAY 7 RES 39 OHM 14SOIC | 916 More on Order |
|
| 741X083472JP | RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804 | 4714 More on Order |
|
| 742C0833322FP | RES ARRAY 4 RES 33.2K OHM 1206 | 883 More on Order |
| In Stock | 10824 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10000 | $0.1 |
| 5000 | $0.01020 | $51 |
| 10000 | $0.00915 | $91.5 |
| 25000 | $0.00840 | $210 |
| 50000 | $0.00789 | $394.5 |
| 125000 | $0.00771 | $963.75 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.