For Reference Only
| Part Number | 4308R-101-821 |
| LIXINC Part # | 4308R-101-821 |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 7 RES 820 OHM 8SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4308R-101-821 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4308R-101-821 |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 820 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 7 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 200mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP |
| Supplier Device Package: | 8-SIP |
| Size / Dimension: | 0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| YC162-FR-074K99L | RES ARRAY 2 RES 4.99K OHM 0606 | 835 More on Order |
|
| 752091101GPTR13 | RES ARRAY 8 RES 100 OHM 9SRT | 968 More on Order |
|
| 767163820GP | RES ARRAY 8 RES 82 OHM 16SOIC | 1978 More on Order |
|
| 4308R-102-391LF | RES ARRAY 4 RES 390 OHM 8SIP | 1575 More on Order |
|
| 767143822GPTR13 | RES ARRAY 7 RES 8.2K OHM 14SOIC | 813 More on Order |
|
| EXB-2HV180JV | RES ARRAY 8 RES 18 OHM 1506 | 5083 More on Order |
|
| YC248-FR-0735R7L | RES ARRAY 8 RES 35.7 OHM 1606 | 926 More on Order |
|
| EXB-E10C223J | RES ARRAY 8 RES 22K OHM 1608 | 10554 More on Order |
|
| RAVF164DFT1K00 | RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 | 801 More on Order |
|
| 4816P-T01-154 | RES ARRAY 8 RES 150K OHM 16SOIC | 918 More on Order |
|
| 752095171BP | RES NETWORK 14 RES 330 OHM 9SRT | 886 More on Order |
|
| YC324-FK-0782K5L | RES ARRAY 4 RES 82.5K OHM 2012 | 952 More on Order |
|
| CRA12E083470RJTR | RES ARRAY 4 RES 470 OHM 2012 | 856 More on Order |
| In Stock | 10987 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62510 | $0.6251 |
| 2000 | $0.45500 | $910 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.