For Reference Only
| Part Number | 4310R-102-392 |
| LIXINC Part # | 4310R-102-392 |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4310R-102-392 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4310R-102-392 |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 3.9k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 5 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 300mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| 4116R-1-823 | RES ARRAY 8 RES 82K OHM 16DIP | 913 More on Order |
|
| 4308H-102-104LF | RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SIP | 878 More on Order |
|
| CSC08A0315K0GEK | RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP | 845 More on Order |
|
| AF164-FR-07348KL | RES ARRAY 4 RES 348K OHM 1206 | 865 More on Order |
|
| RAVF162DJT2K40 | RES ARRAY 2 RES 2.4K OHM 0606 | 891 More on Order |
|
| 4610X-104-122/242L | RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP | 989 More on Order |
|
| 741C083182JP | RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 0804 | 976 More on Order |
|
| 4416P-1-470LF | RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16SOIC | 975 More on Order |
|
| RM3216B-102/102-PBVW10 | RES ARRAY 2 RES 1K OHM 1206 | 818 More on Order |
|
| 766161821GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 820 OHM 16SOIC | 987 More on Order |
|
| CAT16-473J2LF | RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0606 | 872 More on Order |
|
| 4610X-102-181LF | RES ARRAY 5 RES 180 OHM 10SIP | 899 More on Order |
|
| TC124-FR-0717K8L | RES ARRAY 4 RES 17.8K OHM 0804 | 984 More on Order |
| In Stock | 10823 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63840 | $0.6384 |
| 2000 | $0.35100 | $702 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.