For Reference Only
| Part Number | 4308H-101-750 |
| LIXINC Part # | 4308H-101-750 |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 7 RES 75 OHM 8SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4308H-101-750 PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 19 - May 23 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4308H-101-750 |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300H |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 75 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 7 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 300mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP |
| Supplier Device Package: | 8-SIP |
| Size / Dimension: | 0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.350" (8.89mm) |
| 4820P-1-103 | RES ARRAY 10 RES 10K OHM 20SOIC | 901 More on Order |
|
| RMKMS408-2KBW | SFERNICE THIN FILMS | 810 More on Order |
|
| 4606X-AP2-472LF | RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 6SIP | 907 More on Order |
|
| 766163220GP | RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16SOIC | 2552 More on Order |
|
| 4609X-101-131LF | RES ARRAY 8 RES 130 OHM 9SIP | 858 More on Order |
|
| RF062PJ114CS | RESISTOR ARRAY FLAT TERMINAL 0 | 869 More on Order |
|
| 4608X-104-331/391L | RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP | 803 More on Order |
|
| RAVF164DFT1K20 | RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206 | 828 More on Order |
|
| 4814P-T02-152 | RES ARRAY 13 RES 1.5K OHM 14SOIC | 966 More on Order |
|
| RAVF104DFT110K | RES ARRAY 4 RES 110K OHM 0804 | 867 More on Order |
|
| TC124-FR-07205KL | RES ARRAY 4 RES 205K OHM 0804 | 851 More on Order |
|
| 766163392GPTR13 | RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 16SOIC | 889 More on Order |
|
| RAVF324DJT390R | RES ARRAY 4 RES 390 OHM 2012 | 993 More on Order |
| In Stock | 10951 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57190 | $0.5719 |
| 2000 | $0.55900 | $1118 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.