For Reference Only
| Part Number | 767141820GP |
| LIXINC Part # | 767141820GP |
| Manufacturer | CTS Corporation |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 13 RES 82 OHM 14SOIC |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 767141820GP PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 17 - Apr 21 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 767141820GP |
| Brand: | CTS Corporation |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | CTS Corporation |
| Series: | 767 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Bussed |
| Resistance (Ohms): | 82 |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 13 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 14 |
| Power Per Element: | 100mW |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.093" (2.36mm) |
| 766141680GPTR13 | RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC | 867 More on Order |
|
| 4309R-101-203LF | RES ARRAY 8 RES 20K OHM 9SIP | 897 More on Order |
|
| EXB-34V624JV | RES ARRAY 2 RES 620K OHM 0606 | 804 More on Order |
|
| 4816P-T02-221 | RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SOIC | 927 More on Order |
|
| S40X043390JP | RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0201 | 10595 More on Order |
|
| 4116R-3-331/681LF | RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP | 928 More on Order |
|
| RAVF164DFT22K0 | RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 | 878 More on Order |
|
| TC124-FR-0742K2L | RES ARRAY 4 RES 42.2K OHM 0804 | 848 More on Order |
|
| 4306R-104-331/471 | RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP | 806 More on Order |
|
| 77061820P | RES ARRAY 5 RES 82 OHM 6SIP | 916 More on Order |
|
| MNR15ERRPJ560 | RES ARRAY 8 RES 56 OHM 1206 | 938 More on Order |
|
| 4310M-104-331/471L | RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP | 999 More on Order |
|
| TC124-FR-0722R6L | RES ARRAY 4 RES 22.6 OHM 0804 | 897 More on Order |
| In Stock | 10968 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.10390 | $1.1039 |
| 1008 | $0.95127 | $958.88016 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.