For Reference Only
| Part Number | 4310R-102-224LF |
| LIXINC Part # | 4310R-102-224LF |
| Manufacturer | J.W. Miller / Bourns |
| Category | Resistors › Arrays/Networks Resistors |
| Description | RES ARRAY 5 RES 220K OHM 10SIP |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 4310R-102-224LF PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | May 18 - May 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | 4310R-102-224LF |
| Brand: | J.W. Miller / Bourns |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Resistors |
| Subcategory: | Arrays/Networks Resistors |
| Manufacturer: | J.W. Miller / Bourns |
| Series: | 4300R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 220k |
| Tolerance: | ±2% |
| Number of Resistors: | 5 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50ppm/°C |
| Number of Pins: | 10 |
| Power Per Element: | 300mW |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Size / Dimension: | 0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| 4816P-1-431 | RES ARRAY 8 RES 430 OHM 16SOIC | 872 More on Order |
|
| 768163823GP | RES ARRAY 8 RES 82K OHM 16SOIC | 926 More on Order |
|
| 767141820GP | RES ARRAY 13 RES 82 OHM 14SOIC | 967 More on Order |
|
| 766141680GPTR13 | RES ARRAY 13 RES 68 OHM 14SOIC | 834 More on Order |
|
| 4309R-101-203LF | RES ARRAY 8 RES 20K OHM 9SIP | 978 More on Order |
|
| EXB-34V624JV | RES ARRAY 2 RES 620K OHM 0606 | 847 More on Order |
|
| 4816P-T02-221 | RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SOIC | 932 More on Order |
|
| S40X043390JP | RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0201 | 10581 More on Order |
|
| 4116R-3-331/681LF | RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP | 842 More on Order |
|
| RAVF164DFT22K0 | RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 | 890 More on Order |
|
| TC124-FR-0742K2L | RES ARRAY 4 RES 42.2K OHM 0804 | 826 More on Order |
|
| 4306R-104-331/471 | RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP | 850 More on Order |
|
| 77061820P | RES ARRAY 5 RES 82 OHM 6SIP | 990 More on Order |
| In Stock | 11235 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.63000 | $1.63 |
| 10 | $1.44371 | $14.4371 |
| 25 | $1.32753 | $33.18825 |
| 50 | $1.21086 | $60.543 |
| 100 | $1.04786 | $104.786 |
| 250 | $0.88486 | $221.215 |
| 500 | $0.74514 | $372.57 |
| 1000 | $0.61940 | $619.4 |
| 5000 | $0.59379 | $2968.95 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.