For Reference Only
| Part Number | MAX44281TANS+T |
| LIXINC Part # | MAX44281TANS+T |
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Category | Integrated Circuits › Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Description | IC INTEGRATED CIRCUIT |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MAX44281TANS+T PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 18 - Apr 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | MAX44281TANS+T |
| Brand: | Maxim Integrated |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Integrated Circuits |
| Subcategory: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Manufacturer: | Maxim Integrated |
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Slew Rate: | 8V/µs |
| Gain Bandwidth Product: | 15 MHz |
| -3db Bandwidth: | - |
| Current - Input Bias: | 1 pA |
| Voltage - Input Offset: | 20 µV |
| Current - Supply: | 700µA |
| Current - Output / Channel: | 50 mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.8V ~ 5.5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-UFBGA, WLBGA |
| Supplier Device Package: | 4-WLP (0.84x0.84) |
| MAX44281UANS+ | INTEGRATED CIRCUIT | 956 More on Order |
|
| MAX44270AUA+ | IC OP AMP LOW NOISE UMAX | 900 More on Order |
|
| AZ4558CM-E1 | IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC | 1000 More on Order |
|
| SG143Y-DESC | IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8CERDIP | 962 More on Order |
|
| MAX44281TANS+ | IC INTEGRATED CIRCUIT | 893 More on Order |
|
| 18092 | INTEGRATED CIRCUIT | 810 More on Order |
|
| MCP6002-E/MCVAO | IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DFN | 931 More on Order |
|
| ICL7612BC/D | IC CMOS 1 CIRCUIT DIE | 873 More on Order |
|
| 18914-23 | INTEGRATED CIRCUIT | 833 More on Order |
|
| MAX4073FAXK+TG05 | INTEGRATED CIRCUIT | 982 More on Order |
|
| AD80230BSVZ | IC OP AMP | 982 More on Order |
|
| MAX4073TAXK+TGC1 | INTEGRATED CIRCUIT | 895 More on Order |
|
| CS3014-FNZ | IC INST AMP 2 CIRCUIT 8QFN | 827 More on Order |
| In Stock | 10928 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.0000 | $0 |
| 100 | $0.0000 | $0 |
| 500 | $0.0000 | $0 |
| 1000 | $0.0000 | $0 |
| 2500 | $0.0000 | $0 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.