For Reference Only
| Part Number | ONET2591TAYS |
| LIXINC Part # | ONET2591TAYS |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | Integrated Circuits › Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Description | IC OPAMP TRANSIMP 1 CIRC DIESALE |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ONET2591TAYS PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 18 - Apr 22 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | ONET2591TAYS |
| Brand: | Texas Instruments |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Integrated Circuits |
| Subcategory: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Amplifier Type: | Transimpedance |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output Type: | - |
| Slew Rate: | - |
| Gain Bandwidth Product: | - |
| -3db Bandwidth: | 1.8 GHz |
| Current - Input Bias: | - |
| Voltage - Input Offset: | - |
| Current - Supply: | 17mA |
| Current - Output / Channel: | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.9V ~ 3.6V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Die |
| Supplier Device Package: | Diesale |
| GN1554LW-COT2 | IC RX CHIP SW 10GBPS | 980 More on Order |
|
| MAX44281TANS+T | IC INTEGRATED CIRCUIT | 931 More on Order |
|
| MAX44281UANS+ | INTEGRATED CIRCUIT | 890 More on Order |
|
| MAX44270AUA+ | IC OP AMP LOW NOISE UMAX | 947 More on Order |
|
| AZ4558CM-E1 | IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC | 974 More on Order |
|
| SG143Y-DESC | IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8CERDIP | 932 More on Order |
|
| MAX44281TANS+ | IC INTEGRATED CIRCUIT | 959 More on Order |
|
| 18092 | INTEGRATED CIRCUIT | 883 More on Order |
|
| MCP6002-E/MCVAO | IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DFN | 935 More on Order |
|
| ICL7612BC/D | IC CMOS 1 CIRCUIT DIE | 807 More on Order |
|
| 18914-23 | INTEGRATED CIRCUIT | 834 More on Order |
|
| MAX4073FAXK+TG05 | INTEGRATED CIRCUIT | 885 More on Order |
|
| AD80230BSVZ | IC OP AMP | 851 More on Order |
| In Stock | 10933 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.0000 | $0 |
| 100 | $0.0000 | $0 |
| 500 | $0.0000 | $0 |
| 1000 | $0.0000 | $0 |
| 2500 | $0.0000 | $0 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.