For Reference Only
| Part Number | MAX9922EUB+W |
| LIXINC Part # | MAX9922EUB+W |
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Category | Integrated Circuits › Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Description | ULTRA-PRECISION, HIGH-SIDE CURRE |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MAX9922EUB+W PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Apr 14 - Apr 18 2026(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
| Part Number: | MAX9922EUB+W |
| Brand: | Maxim Integrated |
| Lifecycle: | Active |
| RoHS: | Lead free / RoHS Compliant |
| Category: | Integrated Circuits |
| Subcategory: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Manufacturer: | Maxim Integrated |
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Amplifier Type: | Current Sense |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Slew Rate: | 0.4V/µs |
| Gain Bandwidth Product: | - |
| -3db Bandwidth: | 10 kHz |
| Current - Input Bias: | - |
| Voltage - Input Offset: | 10 µV |
| Current - Supply: | 780µA |
| Current - Output / Channel: | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2.85V ~ 5.5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package: | 10-uMAX |
| MAX44264EWT+CLA | IC POWER MANAGEMENT | 874 More on Order |
|
| AD8202-W | IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT DIE | 943 More on Order |
|
| ICL7642BMJD | IC INTEGRATED CIRCUIT | 879 More on Order |
|
| AD80241BBCZRL | IC OP AMP | 875 More on Order |
|
| ONET2591TAYS | IC OPAMP TRANSIMP 1 CIRC DIESALE | 830 More on Order |
|
| GN1554LW-COT2 | IC RX CHIP SW 10GBPS | 883 More on Order |
|
| MAX44281TANS+T | IC INTEGRATED CIRCUIT | 923 More on Order |
|
| MAX44281UANS+ | INTEGRATED CIRCUIT | 918 More on Order |
|
| MAX44270AUA+ | IC OP AMP LOW NOISE UMAX | 994 More on Order |
|
| AZ4558CM-E1 | IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC | 951 More on Order |
|
| SG143Y-DESC | IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8CERDIP | 945 More on Order |
|
| MAX44281TANS+ | IC INTEGRATED CIRCUIT | 841 More on Order |
|
| 18092 | INTEGRATED CIRCUIT | 854 More on Order |
| In Stock | 10979 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.0000 | $0 |
| 100 | $0.0000 | $0 |
| 500 | $0.0000 | $0 |
| 1000 | $0.0000 | $0 |
| 2500 | $0.0000 | $0 |
Lixinc will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Please feel free to contact us for details.